Projeden yararlanmaya hak kazanan annelere, çocuğu 72 aylık olana kadar en fazla 24 ay, aylık 100 Avro (€) mali destek verilmektedir. Ayrıca, tek seferlik 100 Avro (€) tutarında kırtasiye gideri ödemesi de yapılmaktadır*.

Aylık mali destek ödemesi, aylık yükümlülüklerinizi tam olarak yerine getirmeniz, başvuru kriterlerini devam ettirmeniz ve herhangi bir usulsüzlük olmaması halinde, çocuğunuzu kreşe, anaokuluna, gündüz bakımevine vb. gönderdiğiniz ayı takip eden ikinci ayın sonuna kadar Proje Bilgi-İşlem Programı tarafından oluşturulacak Nihai Ödeme Listelerine binaen, Halk Bankası’nda açmış olduğunuz Avro (€) hesabına yatırılmaktadır (Örneğin; Şubat ayı için ödeme almaya hak kazanan annelere ödeme Nisan ayında yapılmaktadır).

Proje kurallarına göre ödemelere hak kazanabilmeniz için, her ay Projenin başvuru şartlarını devam ettirip ettirmediğinizin ve aylık yükümlülüklerinizi yerine getirip getirmediğinizin doğrulanabilir olması gerekmektedir. Dolayısıyla ödemeler 2 ay geriden yapılmaktadır. Projenin internet sayfasından da ödeme durumunuzu takip edebilirsiniz.

Sistem tarafından ödemelere ilişkin gerekli kontroller her ayın başında geriye dönük olarak yapıldıktan sonra ödeme listeleri oluşturulur. İstenilen koşulları tam olarak yerine getirmediğiniz tespit edilirse, size kayıtlı cep telefonunuzdan kısa mesaj ile bilgi verilerek, gerekli koşulları sağladığınızı kanıtlamanız talep edilir. İlgili ay için aylık yükümlülükleri karşıladığınızı ispatlayan destekleyici belgeleri sağlamanız halinde o ay için mali destek ödemesini alabilirsiniz.

Tek seferlik yapılan kırtasiye giderleri için 100 Avroluk (€) ödeme, mali destek ödemesini aldığınız ilk ay hesabınıza yatırılır.

Projemizin faydalanıcıysanız, mali destekle ilgili sorularınıza yanıt bulabilmek için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü ziyaret edebilirsiniz.